Pakowarki do styropianu

Urządzenia tego typu służą do półautomatycznego lub automatycznego pakowania płyt styropianowych w folię PE metodą obciągania folią
Zastosowanie pakowarki półautomatycznej lub automatycznej umożliwia znaczne przyspieszenie i usprawnienie procesu pakowania oraz eliminuje konieczność zastosowania tunelu grzewczego.

Pakowarki do styropianu produkowane są w dwóch zasadniczych wersjach:
- półautomatycznej;
- automatycznej.

W wersji półautomatycznej załadunek w strefę owijania paczki płyt folią odbywa się ręcznie przez pracownika obsługującego maszynę. Pozostałe funkcje owijania urządzenie realizuje w trybie automatycznym.
W wersji automatycznej uformowane z płyt styropianowych paczki podawane są na transporter pakowarki bezpośrednio z linii produkcyjnej lub przez pracownika a pozostałe funkcje pracy urządzenia realizowane są w sposób automatyczny.

Każda pakowarka poza podstawowym zakresem działania, identycznym dla wszystkich urządzeń dostosowywana jest indywidualnie do specyfiki miejsca w którym będzie pracowała w zakresie wymiarów pakowanych paczek, przebiegu linii produkcyjnej i innych oczekiwań zamawiającego.

Zdjęcia: